0 0

Київ, Центр (067) 240-53-16
Київ, Поділ (067) 240-53-15
Київ, Лівий берег (067) 240-53-17
Вишгород (067) 240-53-18


Телефонуйте!

0 800 308 777
безкоштовно для ВАС
з будь-якого мобільного чи стаціонарного телефону


Адреси магазинів
та сервісних центрів
на мапі

Переглянути

ЕКОЛОГІЧНА ПЕРЕРОБКА САДОВИХ ВІДХОДІВ

Сад площею 1 000 м² дає в середньому за рік 125 м³ рослинних відходів та зрізаного матеріалу. І вся ця зелена маса - є цінною сировиною для виготовлення компосту. Дерева, кущі та квіти є постачальниками ідеальної органічної субстанції для мульчування. Садові подрібнювачі STIHL легко переробляють ці рослинні залишки у високоякісну мульчу та перетворюють гілля, хмиз, листя, траву на органічне добриво. Завдяки такій вторинній переробці Вам не потрібно купувати дорогі штучні добрива, гумус або мульчу. Садові подрібнювачі пропонують екологічний підхід до утилізації рослинних відходів — компостуйте замість спалювання.

САДОВІ ВІДХОДИ– ЩО ДОЗВОЛЕНО?

Перейдемо одразу до суті: зелені відходи юридично вважаються відходами - і тому їх не можна викидати в лісі або на зелених насадженнях. Викидати садові відходи на власній ділянці також не завжди доцільно.

Якщо ви задаєтесь питанням, куди в першу чергу утилізувати садові відходи, ми підготували огляд, який покаже вам, як утилізувати садові відходи без жодних проблем.

Переробляйте скошену траву з газону

Скошена трава добре підходить для переробки. Один з таких способів - компостування. Щоб свіжа трава не загнивала в компості, перед компостуванням слід змішати її з деревною стружкою або рваним картоном без друку і рівномірно розподілити на компостній ямі. Так ви забезпечите хороший доступ кисню. Можна розкласти її на грядках, попередньо висушив - як джерело поживних речовин, а також як потужний захист від холоду та проливних дощів.

Утилізація зелених відходів у правильному мішку для сміття

Якщо ви збираєте садові відходи, слід використовувати для цього спеціальні зелені мішки для сміття, а після заповнення позначати їх зеленою стрічкою для сміття. Ви можете придбати їх у найближчому пункті прийому вторсировини або в будівельному магазині.

Переробка опалих фруктів

Окрім класичних садових відходів, таких як скошена трава та зрізані гілки, у багатьох садах також утворюються фруктові відходи, які підлягають утилізації: опалі плоди. Перш ніж вони залишаться на газоні занадто довго і почнуть гнити, їх слід зібрати та утилізувати. Опалі плоди можна викидати у смітник для органічних відходів, а також у невеликих кількостях для компосту.

ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

Як правильно утилізувати садові відходи?

Ви можете утилізувати садові відходи різними способами. Найвигідніший спосіб - мати власний компост, де садові відходи перетворюються на цінний гумус. Великі обсяги відходів можна також вивозити на сміттєзвалище. Зелені відходи, з іншого боку, не можна викидати в лісі або на зелених насадженнях.

Чи можна спалювати садові відходи?

Спалювання рослинних залишків суворо заборонене. Листя, подрібнені гілки деревини рослин і трав'янисті рештки квітково-декоративних рослин та скошених газонних трав необхідно вивозити на спеціальні полігони або на відведені майданчики на підприємствах зеленого господарства для приготування компостів, садових земель та інших органічних добрив. Спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності заборонено законом та карається штрафом у розмірі від 3060 до 6120 гривень.

Що вважається садовими відходами?

Садові відходи включають в себе широкий спектр відходів рослин і дерев. Сюди входять скошена трава, листя, опалі фрукти та зелені живі огорожі, а також гілки та сучки від обрізаних дерев. Більшу частину цих садових відходів ви можете переробити у власному компості і таким чином отримати цінний гумус.

Як перетворити садові відходи у цінний компост?

У правильно побудованій компостній купі садові відходи перетворюються на цінний компост. У цьому процесі ґрунтові організми протягом кількох місяців перетворюють вихідні матеріали на багатий поживними речовинами чорний гумус - оптимальний продукт переробки для вашого саду.

Куди можна викидати садові відходи?

Садові відходи можна переробляти в компост або утилізувати в пунктах збору зелених відходів, але в жодному разі не в лісі чи зелених насадженнях.