0 0

Київ, Центр (067) 240-53-16
Київ, Поділ (067) 240-53-15
Київ, Лівий берег (067) 240-53-17
Вишгород (067) 240-53-18


Телефонуйте!

0 800 308 777
безкоштовно для ВАС
з будь-якого мобільного чи стаціонарного телефону


Адреси магазинів
та сервісних центрів
на мапі

Переглянути

ВИГОТОВЛЯЄМО КОМПОСТ ПРАВИЛЬНО

Компост - це перевірене природне добриво та поліпшувач ґрунту. Він містить багато важливих поживних речовин і мікроелементів для вашого садового ґрунту. Дізнайтеся, як правильно та раціонально компостувати.

ОГЛЯД

  • Компост із садових та кухонних відходів містить багато поживних речовин і є добривом для рослин.
  • Вибирайте місце на рівній поверхні, без заглиблення у ґрунт, у затінку або півтіні.
  • Популярними типами компостерів є термокомпостери та дерев'яні компостери
  • Дотримуйтесь пропорції змішування 25:1 або 30:1 між матеріалами, багатими на вуглець та азот, і регулярно перекладайте їх.
  • Використовуйте садовий подрібнювач для подрібнення зелених відходів, щоб прискорити розкладання.

Де я можу поставити свій компостер?

Для встановлення компостера підійдуть тінисті місця, ідеально захищені від вітру. Ставте компостер прямо на землю, а не на плитку чи камінь, оскільки важливо, щоб ґрунт був водопроникним. Ви полегшите собі роботу, якщо зможете легко під'їхати до компостера на тачці. Ідеальним є місце під деревом або захисними кущами.

Як правильно компостувати?

Щоб правильно компостувати, потрібно виконати лише кілька кроків. Створіть компост, склавши подрібнений матеріал на нижній шар і додавши садову землю на другий шар. Після цього компост можна утрамбувати і накрити. Після 3-4 тижнів відпочинку перекладіть компост і змішайте сухий матеріал з вологим. Регулярно поливайте компост і дайте йому відпочити трохи менше року. Після цього ваш компост готовий до використання.

Скільки часу триває компостування?

Компостування триває до двох років, залежно від типу використовуваного компостера. Цінний гумус із швидкого компостера можна отримати вже через дев'ять місяців, тоді як дерев'яному компостеру для цього потрібно до двох років, залежно від погодних умов. Також не забувайте регулярно перевертати компост, щоб отримати гумус найкращої якості.

Що може йти в компост?

Усе, що може добре перероблятися мікроорганізмами, може потрапити в компост. Для правильного наповнення компосту вирішальне значення має співвідношення коричневого і зеленого матеріалу. Солому, гілки, картон, папір, листя і тріску слід змішувати зі скошеною травою, фруктовими та овочевими відходами, зів'ялими квітами, перегноєм і кавовою гущею у співвідношенні 25:1. Таким чином ви забезпечите мікроорганізмам оптимальне поєднання кисню, азоту та вологи для створення багатого на поживні речовини гумусу.

Коли вносити компост?

Приблизно через 6-12 місяців компост можна використовувати. Багатий на поживні речовини гумус підходить як багаторічне органічне добриво. В ідеалі, ви повинні вносити компост у період з березня по червень, щоб оптимально підтримувати ріст ваших рослин.

Як компостувати скошену траву?

Газонну траву краще компостувати лише в невеликих кількостях, оскільки вона легко перегниває. Для підтримки компосту додайте жменю муки. Восени можна добре компостувати обрізки газону, якщо збирати осіннє листя газонокосаркою. Сухе листя забезпечує доступ повітря до скошеної трави і, таким чином, запобігає її гниттю.

Який компостер краще?

Який компостер найкращий, залежить від конкретного випадку. Якщо ви хочете компостувати швидко, найкраще підійде швидкий компостер. Якщо ви хочете компостувати більші обсяги, вам підійде компостна купа або дерев'яний компостер.

КОМПОСТЕР НА ВАШІЙ ДІЛЯНЦІ

Маючи компостер у власному саду, ви заощаджуєте гроші на добривах, використовуючи багатий на поживні речовини компост у своєму саду. Таким чином, ви переробляєте наявні відходи в екологічно розумний спосіб.

ЩО ТАКЕ КОМПОСТЕР?

Компостер - це дерев'яний або пластиковий контейнер для приготування компосту. У компості відходи переробляються шляхом перетворення вихідних матеріалів на чорний гумус ґрунтовими організмами.

РОЗМІЩЕННЯ КОМПОСТЕРА

Вибір місця має вирішальне значення для компостера. Ідеальним є місце в тіні або напівтіні на рівній поверхні. Ви також повинні мати можливість під'їхати до місця з тачкою, щоб згодом перемістити компостер і просіяти сирий компост.

ВИДИ КОМПОСТЕРІВ

Дерев'яний компостер

  • Необхідний захист від негоди
  • Дві коробки, кожна для наповнення та компостування
  • Переміщати принаймні раз на рік
  • Сприйнятливий до гниття деревини

Термокомпостер

  • З теплоізоляційним корпусом
  • Швидкий компост за чотири-шість місяців
  • Перевертайте кожні чотири тижні
  • Захищений від сухості та холоду

ЩО МОЖНА ДОДАВАТИ У КОМПОСТ, А ЩО – НІ?

Якість природного добрива залежить від його компонентів. Компостувати можна всі органічні матеріали, що розкладаються. Це можуть бути будь-які залишки з городу або навіть побутові відходи.

Правило таке: чим різноманітніша суміш відходів, тим цінніший компост.

Переробляйте скошену траву

Скошена трава добре підходить для переробки. З одного боку, її можна компостувати. Щоб свіжа трава не загнивала в компості, перед компостуванням слід змішати її з деревною стружкою або рваним картоном без поліграфії рівномірно розподілити по компосту. Таким чином ви забезпечите хороше постачання кисню. З іншого боку, ви можете розкласти на грядках суху скошену газонну траву - як джерело поживних речовин, а також як потужний захист від холоду та проливних дощів.

Пропорції матеріалів для компосту

Зелені кухонні відходи або молоді рослини містять багато азоту, тому їх слід змішувати з сухими, багатими на вуглець частинами рослин - так званим коричневим матеріалом, наприклад, гілками, соломою або деревною тріскою.

Оптимальне співвідношення багатих на вуглець і багатих на азот матеріалів становить приблизно 25:1.

ПОШАРОВЕ УКЛАДАННЯ ТА НАПОВНЕННЯ КОМПОСТУ

Маючи трохи часу та відповідні інструменти, ви можете розпочати процес нашарування та наповнення компосту - чудовий спосіб повторного використання кухонних та рослинних відходів в екологічно чистий спосіб. Ми підкажемо, що потрібно робити, крок за кроком.

01. Підготовка матеріалу та інструменту

Перш ніж розпочати компостування, ви повинні підготувати відповідні матеріали та інструменти. До них відносяться

  • зрілий компост
  • Швидкий компостер або контейнер для компосту
  • тачка
  • Лопата
  • вила

Порада: Якщо у вас великий сад, має сенс встановити два або три компостні контейнери. Таким чином, ви зможете додавати органічні відходи в один компостний контейнер, поки інший не використовується.

02. Насипте подрібнений матеріал

В якості нижнього шару укладіть грубий, сухий подрібнений матеріал заввишки близько 20 сантиметрів, щоб вода могла безперешкодно стікати і запобігти утворенню цвілі.

03. Покладіть хмиз

Щоб запобігти надмірному зволоженню компостної суміші, ідеально підійде шар хмизу, тобто тонких сухих гілочок.

04. Додайте дерен

Тепер засипте компост дерном, земляною стороною догори.

05. Додайте трав'янисті залишки

Далі йде шар не надто грубих перепрілих садових залишків.

06. Додайте сухе листя

Тепер висипте сухе листя на компост.

07. Додайте жмих

Не бійтеся додавати трохи жому до компосту. Як органічне добриво з високим вмістом азоту, жом сприяє процесу розкладання компосту.

08. Покрийте шаром садового грунту чи компосту

Потім покрийте шаром садової землі або компосту. З садовою землею ви додаєте в компост цінні поживні речовини та біоорганізми.

09. Додайте скошену траву та гілки

Далі йде шар скошеної трави та сухих, подрібнених гілочок.

10. Наповнюйте компостну купу

Тепер ви можете регулярно наповнювати компост - наприклад, шар за шаром складати зелені рослинні відходи та кухонні недоїдки, з яких згодом отримаєте корисний гумус.

11. Накрийте солом'яною підстилкою

Нарешті, накрийте компост солом'яною підстилкою. Поліетиленова плівка менш придатна для накриття, оскільки під нею накопичується волога.

ПОРАДИ: ПРИГОТУВАННЯ КОМПОСТУ

Зробити і підтримувати компостну купу дуже просто – за допомогою правильних порад по догляду за компостом. Перевертаючи та просіюючи компост, ви отримуєте корисний гумус. Ми покажемо вам, як це зробити.

Перемішування компосту

Приблизно через три-чотири тижні нова компостна купа зменшиться. Перемішайте купу лопатою, щоб сприяти хорошій аерації та перемішуванню.

Якщо компост занадто вологий, додайте грубого сухого матеріалу, наприклад, гілки. Компостери швидкого компостування необхідно перемішувати після перших чотирьох тижнів, як тільки контейнер заповниться.

Просіювання компосту

Перед тим, як вносити компост, його потрібно підготувати до використання в саду та пройти базову очистку: Пересипте його повними лопатами через похиле сито, яке видаляє палички, каміння та інші грубі домішки і пропускає лише готовий до використання компост. Дізнайтеся, як власноруч змайструвати практичне решето для просіювання.

Типові проблеми з компостом

Компост неприємно пахне, не дозріває або пліснявіє - компостування не завжди працює належним чином. Прочитайте найважливіші рішення зараз.