0 0

Київ, Центр (067) 240-53-16
Київ, Поділ (067) 240-53-15
Київ, Лівий берег (067) 240-53-17
Вишгород (067) 240-53-18


Телефонуйте!

0 800 308 777
безкоштовно для ВАС
з будь-якого мобільного чи стаціонарного телефону


Адреси магазинів
та сервісних центрів
на мапі

Переглянути

ДОГЛЯД ЗА ГАЗОНОМ ВЗИМКУ

З грудня по березень ваш газон перебуває у сплячці. Завдяки нашим порадам по догляду за газоном взимку, ваш газон продовжить здоровий ріст наступної весни.

ОГЛЯД: ДОГЛЯД ЗА ГАЗОНОМ ВЗИМКУ

  • По можливості не ходіть по траві взимку
  • Сніговий покрив захищає газон
  • Не чепайте за газоном, поки сніг не зійде

Чи можна косити газон взимку?

Не слід косити газон взимку. Найкращий час для останньої стрижки газону в сезоні - восени, перед першими заморозками. При температурі нижче 10 - 5 градусів Цельсія газон припиняє ріст. Після цього косити його більше не потрібно до наступної весни, коли рослини знову прокинуться від зимової сплячки.

Яка довжина газону бажана взимку?

Оптимальна довжина газону для зими становить близько 5 сантиметрів. Це дозволяє захистити травинки, не стискаючи їх під вагою снігової ковдри. Виняток становить тіньовий газон. Цей тип газону найкраще переносить зиму при довжині 9 сантиметрів.

Що потрібно газону взимку?

В основному, газон потребує багато відпочинку взимку. Тому, якщо можливо, не ходіть по траві взимку, щоб захистити чутливі газонні рослини. Наприклад, восени покладіть невеликі сходинки, щоб захистити газон взимку.

Як підготувати газон до зими?

За допомогою правильного догляду восени можна оптимально підготувати газон до зими. Після скарифікації у вересні та останньої стрижки на висоту 5 сантиметрів перед першими заморозками найкраще підживити газон осіннім добривом, що містить калій, щоб найкращим чином підготувати його до холодів і морозів.

Чи можна удобрювати газон взимку?

Взимку газони не слід удобрювати. При температурі нижче 10 - 5 градусів Цельсія газонні рослини припиняють ріст і більше не можуть засвоювати поживні речовини з добрива. Тому вносити добрива слід лише навесні, коли рослини почнуть рости в безморозні дні.

ЗИМОВИЙ ВІДПОЧИНОК ДЛЯ ГАЗОНУ

Догляд за газоном взимку полягає в основному у відпочинку. Наприкінці жовтня - на початку листопада, але не пізніше перших зимових морозів, активний догляд за газоном повинен бути завершений. Після того, як ви зібрали листя, очистили газон, востаннє підстригли його і внесли добрива на зиму, ваш сад може зануритися в заслужену сплячку - і ви теж можете зробити перерву в активному догляді за газоном взимку.

За задумом природи, взимку ваш сад відпочиває. Це означає, що травинки перестають рости. Але це також означає, що вона більше не знає, як захистити себе від навантажень і пошкоджень. Ось чому особливо важливо залишати газон у спокої і, по можливості, більше не ходити по ньому. Інакше ніжні травинки зламаються і навесні будуть довше відновлюватися.

Чи можна косити газон взимку?

З настанням перших заморозків стрижку газону слід припинити. На зиму висота стрижки газону не повинна перевищувати 4-5 сантиметрів. У зимові місяці газон повинен відпочивати, і по ньому не можна ходити, оскільки кожен крок руйнує чутливі газонні рослини.

ГАЗОН ВЗИМКУ: МОРОЗ І СНІГ

Як тільки на газоні настають морози, він стає особливо чутливим. Багато хто знає, що в цей час по ньому не можна ходити і надмірно використовувати. Якщо трава вкрита снігом, створюється своєрідна ізоляція, яка захищає травинки від морозу та крижаного вітру. Неважливо, як довго сніг вкриває землю: залиште його спокійно лежати і не ходіть по ньому.

Однак це не завжди так просто, особливо для сімей з дітьми. Діти зазвичай не звертають уваги на ніжні травинки, граючись у саду. Травинка реагує дуже чутливо, адже вона на 80 відсотків складається з води. Якщо вода в травинці замерзає взимку, травинка може зламатися. Це пошкодження неможливо компенсувати, оскільки протягом зимових місяців не відбувається жодного росту. Наслідки можна побачити вже при першому таненні снігу. Залишаються жовто-коричневі сліди або великі коричневі ділянки, в які люблять проникати грибкові захворювання.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОБЛАШТУВАННЯ САДУ

Для того, щоб ваш газон виглядав красиво цілий рік і не зазнавав зайвих навантажень, вже під час укладання газону слід подумати про те, який тип газону вам підходить.

Ігровий газон

Чутливий і по ньому не слід ходити взимку, якщо це можливо.

Декоративний газон

Чутливий і по ньому не слід ходити взимку, якщо це можливо.

Затінений газон

Міцна і добре вкорінена, вона витримує стрес навіть взимку.

Зробіть декоративний газон стійким до протекторів

Щоб декоративний газон відпочивав і взимку, восени можна викласти невеликі сходинки. Декоративно оформлені доріжки не тільки красиво виглядають, але й мають додаткову перевагу - захищають газон і зберігають взуття сухим під час снігу та дощу.

ДОГЛЯД ЗА ГАЗОНОМ ПІСЛЯ ЗИМИ

Щоб забезпечити гарний зелений газон, який відновиться, як тільки погода знову стане сприятливою до весни, можна починати підживлення в безморозні дні, як тільки почнеться ріст рослинності. Тут зазвичай застосовують азотні добрива для газонів, щоб стимулювати ріст трави. Це пов'язано з тим, що чим більше навантаження на газон в зимовий період, тим краще він потребує поживних речовин.

Перші заходи на Весняному пробудженні

Після особливо суворих зим, як тільки зійде останній сніг, слід негайно приступити до догляду за газоном.

  • Почистіть газон граблями або граблями і видаліть листя та гілки.
  • Внесіть перше весняне добриво і зачекайте близько двох тижнів.
  • Тепер вперше підстрижіть газон, коли ґрунт підсохне.
  • За необхідності, має сенс провести скарифікацію газону після цього.