0 0

Київ, Центр (067) 240-53-16
Київ, Поділ (067) 240-53-15
Київ, Лівий берег (067) 240-53-17
Вишгород (067) 240-53-18


Телефонуйте!

0 800 308 777
безкоштовно для ВАС
з будь-якого мобільного чи стаціонарного телефону


Адреси магазинів
та сервісних центрів
на мапі

Переглянути

ТУЯ: ПІДСТРИГАННЯ ТА ДОГЛЯД

Вічнозелена туя - справжня класика серед садових живоплотів. Дізнайтеся, як правильно обрізати тую та доглядати за нею.

ОГЛЯД: ПІДСТРИГАННЯ ТУЇ

  • Залежно від віку та сорту, обрізайте туї один-три рази на рік у період з квітня по вересень.
  • Перед кожною обрізкою влітку перевіряйте тую на наявність місць розмноження та гніздування багатьох тварин і зачекайте, поки гніздо знову не буде покинуте.
  • Зрізайте тую в сухий, не надто сонячний день без заморозків
  • Рекомендується трапецієподібна обрізка, щоб уникнути проривів снігу та коричневих плям через нестачу сонячного світла
  • Замість радикальної обрізки краще регулярно видаляти менші кінчики пагонів

Коли слід обрізати живопліт з туї?

Живу огорожу з туї слід обрізати в період з початку квітня по вересень. Найкраще обрізати туї в червні, а сильнорослі сорти додатково в серпні. Виняток становить випадок, коли в живоплоті розмножуються птахи. В деяких країнах в цей період діє заборона на обрізку живоплоту. Наприклад, у Німеччині Крім того, згідно закону про охорону природи (BNatSchG), радикальна обрізка заборонена в період з березня по вересень. Також слід уникати обрізки живоплоту з туї під сильним сонячним промінням або коли живопліт мокрий.

Як часто слід обрізати тую?

Частота обрізки туї залежить від її віку та росту. Молоду тую слід обрізати двічі на рік після першого року, щоб вона швидко розросталася. Туї старшого віку потрібно обрізати лише один раз на рік. Тую, яка була обрізана за формою, найкраще коригувати тричі на рік.

До якої висоти слід обрізати тую?

Висота, до якої слід обрізати тую, залежить від ваших побажань. У багатьох країнах діють навіть обмеження на муніципальному рівні, які регламентують, що живопліт не може бути вищим за два метри.

Чи можна радикально укорочувати тую?

Не слід обрізати тую радикально, оскільки після цього вона не зможе знову прорости. Доцільніше регулярно обрізати тую, щоб тримати її у формі.

Чи можна обрізати коричневі частини туї?

Так, ви можете обрізати коричневі частини туї. Якщо уражено лише кілька пагонів, видаліть їх, а потім ретельно полийте тую. Якщо уражена половина рослини, можна спробувати радикальну обрізку.

ОБРІЗКА ТУЇ: ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Туя, яку ще називають деревом життя, є однією з найпопулярніших рослин для живоплоту - і має багато переваг. Вічнозелена рослина морозостійка і є чудовим засобом для створення живої огорожі.

Крім того, туя швидко росте, тож незабаром ви зможете насолоджуватися пишною та щільною зеленню живої огорожі. Наші поради підкажуть, на що звернути увагу при обрізанні живої огорожі з туї.

Остерігайтеся токсичних рослин

Деякі кущі та живоплоти можуть бути токсичними, а туя може викликати алергічні реакції. Зрізані пагони туї, лаврової вишні та кипариса слід обрізати тільки в рукавичках. Також слід бути обережними з бирючиною та самшитом. Тому обов'язково носіть відповідний захисний одяг під час проектування та догляду за живоплотом, а також під час обрізки.

КОЛИ НАЙКРАЩЕ ПІДСТРИГАТИ ТУЮ?

Якщо ви плануєте обрізати живопліт, слід врахувати наступне. З ботанічної точки зору, найкращий час для обрізки туї - з квітня по вересень. Якщо ви обрізаєте дерево життя лише один раз на рік, підійде час на початку літа, наприкінці червня. Якщо ви плануєте обрізати тую тричі на рік, найкраще підійде початок квітня, кінець червня і кінець серпня. Після вересня обрізати тую більше не слід, оскільки інакше нові пагони не зможуть визріти до морозів і можуть бути пошкоджені.

Частота обрізки туї залежить від віку живоплоту з туї. Для молодих туй рекомендується дві обрізки, щоб вони могли розвинути багато маленьких бічних пагонів і живопліт швидко став непрозорим. Для туї старшого віку часто достатньо однієї обрізки на рік, але сильнорослі сорти також слід обрізати двічі на рік, коли вони стають старшими.

Законодавчі вимоги до обрізки живоплоту з туї в Німеччині

Цікавий факт: згідно законодавства Німеччини туї не можна обрізати в період з 1 березня по 30 вересня, через те, що багато різних видів пташок гніздяться в цей період. Однак, якщо ви лише злегка підстригаєте або формуєте живопліт, не втручаючись у його структуру, ви також можете обрізати тую в цей період.

У багатьох місцях існують законодавчі норми щодо максимальної висоти живоплоту з туї. Наскільки високою може бути ваша туя, залежить від місця розташування. У багатьох німецьких громадах обмеження становить два метри.

ПІДГОТОВКА ДО ПІДСТРИГАННЯ ТУЇ

Щоб успішно обрізати стару огорожу з туї, вам знадобляться відповідні інструменти та приладдя - дізнайтеся, що потрібно мати напоготові перед початком роботи!

Правильне захисне спорядження

Робота з потужним обладнанням приносить задоволення і дозволяє працювати з більшою віддачею. Добре, якщо при цьому ви можете покластися на ефективний і безпечний захисний одяг. Під час роботи з інструментами STIHL завжди використовуйте засоби індивідуального захисту. Більш детальну інформацію Ви знайдете в інструкції з експлуатації Вашого виробу або в офіційного дилера STIHL. Перед першим використанням ретельно ознайомтеся з інструментом і перед кожним використанням перевіряйте його справність. Будь ласка, пам'ятайте, що засоби індивідуального захисту не замінюють безпечну техніку роботи.

РЕКОМЕНДАЦІЇ: ОБРІЗАЄМО ТУЮ ПРАВИЛЬНО

Щоб ваша огорожа з туї була здоровою і мала гарну форму, її слід регулярно обрізати, починаючи з другого року життя. Навіть якщо ваша огорожа з туї ще не досягла бажаної висоти, вам слід обрізати верхівки принаймні на половину річного приросту, щоб підтримувати густий ріст. Дізнайтеся нижче, як обрізати тую.

Крок 1: виберіть правильний день для зрізання туї

Щоб обрізати тую, спочатку слід вибрати відповідний час. Не рекомендується проводити обрізку, коли сильно світить сонце, оскільки в іншому випадку зрізи стануть коричневими. Вологі туї також краще не обрізати, щоб запобігти зараженню грибком і хворобам живоплоту. Оптимальним є сухий похмурий день без заморозків.

Крок 2: одягніть засоби індивідуального захисту

Оскільки туя токсична, перед роботою обов'язково вдягайте садові рукавиці, захисні окуляри та довгий одяг. Ви легко знайдете потрібне захисне екипірування серед нашого асортименту захисного одягу.

Крок 3 (необов'язковий): натягніть шнур та розкладіть брезент

Натягніть мотузку на верхівку туї як орієнтир для обрізки живоплоту. Якщо ви вже маєте досвід обрізки живоплоту, цей крок можна пропустити. Також покладіть під живоплотом брезент або плівку, щоб потім можна було швидко і чисто зібрати обрізки живоплоту в контейнер для органічних відходів. Якщо ви хочете компостувати залишки туї, їх слід ретельно подрібнити і змішати з іншими матеріалами, що швидко розкладаються.

Крок 4: обрізаємо тую у формі трапеції

Використовуйте акумуляторні садові ножиці із чистим, загостреним ножем, щоб надати туї трапецієподібну форму - ширшу внизу, що звужується догори. Таким чином всі гілки отримають достатньо світла, а взимку на живоплоті не буде так багато снігу.

Порада експерта STIHL: ніколи не обрізайте поза зеленими пагонами, оскільки старі гілки туї більше не проростуть. Тому рекомендується дотримуватися обережності під час обрізки і працювати з кущорізом повільно, оскільки чутлива туя не пробачає поспішних рухів.

Крок 5: переробка обрізків

Ніколи не залишайте залишки обрізки після стрижки живоплоту. Якщо дерево здорове і без шкідників, ви можете викинути обрізки живоплоту в компост. Однак зауважте, що туя розкладається повільно. Тому ретельно подрібніть залишки і змішайте їх з іншими обрізками, щоб компост не перекис. Зробити це можна за допомогою садових подрібнювачів STIHL.

Крок 6: очищення інструментів

Після обрізки небезпечної туї обов'язково ретельно продезінфікуйте інструменти. Також слід почистити ножі мотоножиць. В асортименті STIHL існує декілька зручних та ефективних засобів для очищення ножів та ріжучої гарнітури, наприклад, VarioClean ECO.

Обрізка туї Брабант і туї Смарагд

Серед найпопулярніших сортів туї в Німеччині є туя Брабант і туя Смарагд. Обидва види морозостійкі, але якщо туя Брабант має скоріше світло-зелений колір, то туя Смарагд, як випливає з назви, вражає своїм темно-зеленим кольором.

Для туї Смарагд, яка росте порівняно повільно, на 10-15 сантиметрів на рік, найкраще вкорочувати пагони раз на рік, тоді як для туї Брабант, яка росте приблизно на 30 сантиметрів на рік, рекомендується регулярна обрізка.

Туя Брабант є дещо міцнішою і швидкозростаючою. Крім того, її можна висаджувати з невеликою відстанню між рослинами, і вона чудово розростається в ширину - ідеальні умови для створення щільної живої огорожі.

Туя Смарагд має більш конічну форму і елегантно привертає увагу, але, на відміну від туї Брабант, вона менш придатна для використання в якості живої огорожі.

ДОГЛЯД ЗА ТУЯМИ: ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Щоб доглядати за туями, потрібно регулярно удобрювати живопліт і видаляти дрібні верхівки пагонів. Також важливо розпізнавати і лікувати хвороби живоплоту. Шукайте засохлі, мертві або уражені хворобою пагони та обережно і повністю видаляйте їх.

Щоб ваша туя отримувала достатньо сонячного світла і хорошу циркуляцію повітря, слід регулярно обрізати дерево життя.

Для цього завжди видаляйте меншу з двох гілок, які перетинають одна одну, безпосередньо на V-подібному з'єднанні. Щоб заповнити прогалини в живоплоті та ефективно замаскувати окремі оголені ділянки, ви можете підтягнути сусідні ділянки гілок і підв'язати їх.