0 0

Київ, Центр (067) 240-53-16
Київ, Поділ (067) 240-53-15
Київ, Лівий берег (067) 240-53-17
Вишгород (067) 240-53-18


Телефонуйте!

0 800 308 777
безкоштовно для ВАС
з будь-якого мобільного чи стаціонарного телефону


Адреси магазинів
та сервісних центрів
на мапі

Переглянути

ЯК ОСВОЇТИ ПІДСТРИГАННЯ ЖИВОПЛОТУ, ДЕКОРАТИВНИХ КУЩІВ ТА ДЕРЕВ

Тільки завдяки регулярному догляду живопліт може виглядати так, як це потрібно Вам. Для того щоб живопліт після стрижки не залишався довго без листя, наші фахівці узагальнили для Вас корисні поради з догляду за ним.

Тільки завдяки регулярному догляду живопліт може виглядати так, як це потрібно Вам. Для того щоб живопліт після стрижки не залишався довго без листя, наші фахівці узагальнили для Вас корисні поради з догляду за ним.

ЗАГАЛЬНІ ПОРАДИ: ПІДСТРИГАННЯ ЖИВОПЛОТУ ТА ДЕКОРАТИВНИХ КУЩІВ

  • Обрізайте живоплоти, що квітнуть навесні, тільки після цвітіння.
  • Перед легкою стрижкою влітку (з березня по вересень) переконайтеся, що в живоплоті немає місць гніздування.
  • Починаючи з 01 жовтня, можна також проводити сильнішу обрізку.
  • Укоротіть нові пагони на третину
  • Використовуйте ручні мотоножиці для живоплоту висотою до грудей, подовжені моделі – для високого живоплоту
  • Формуйте топіарії з кущів та декоративних рослин

Коли можна стригти живопліт?

В основному, живопліт можна стригти з листопада по лютий. Легка профілактична стрижка живоплоту дозволена цілий рік, якщо в живоплоті не гніздяться птахи.

Коли слід починати стригти живопліт?

Ідеальний час для обрізки живоплоту - весна. Незадовго до того, як живопліт пустить паростки, слід виконати основну обрізку живоплоту. Переконайтеся, що в живоплоті не гніздяться птахи.

За якої погоди стригти живопліт?

Під час стрижки живоплоту повинна бути сприятлива погода. Похмурий день з плюсовою температурою ідеально підходить для роботи. Занадто багато сонця або спеки, навпаки, може висушити свіжі живці і призвести до їх загибелі. Те ж саме стосується і морозних температур, оскільки за таких умов живці заживають повільно і стають крихкими. Найкраща погода для обрізання живоплотів — сонячна і без морозу (не нижче -5°C).

Наскільки високим може бути мій живопліт?

Висота живоплоту залежить від місця його розташування та ваших побажань. Наприклад, у більшості німецьких муніципалітетів максимальна висота - два метри.

Як часто слід підстригати живопліт?

Частота підстригання живоплоту залежить від виду рослини, з якого він сформований.

Щонайменше раз на рік: тис, барбарис, лавр вишневий, кипарисовик бутафорський, туя стара

Щонайменше двічі на рік: бирючина, граб, клен польовий, бук мідний, туя молода (після першого року)

Для здорового росту і постійної привабливої форми живоплоти слід обрізати приблизно двічі на рік.

Навесні, до початку березня, проводиться так звана весняна обрізка. Це означає, що живопліт сильно підстригають і надають йому потрібну форму.

Влітку важливо підтримувати її форму: якщо з ростом листя стали помітні нерівності, їх слід вирівняти. Однорічні пагони слід обрізати на дві третини, видаляючи таким чином всі пагони, які заважають або виходять за межі.

За необхідності, восени, з 01 жовтня, можна провести більш сильну обрізку.

РІЗНІ ВИДИ ДЕКОРАТИВНИХ КУЩІВ: ПІДСТРИГАЄМО ПРАВИЛЬНО

Остерігайтеся отруйних живоплотів

Деякі кущі та живоплоти можуть бути токсичними. Оскільки особливо отруйним є насіння в яскраво-червоних ягодах тису, тис не підходить для домашнього господарства, де є діти або домашні тварини.

Зі зрізаними пагонами туї, лаврової вишні та кипариса слід працювати тільки в рукавичках.

Певна обережність також необхідна при роботі з бирючиною та самшитом. Тому під час проектування та догляду за живоплотом обов'язково носіть відповідний захисний одяг.

Обрізка та стрижка молодих рослин живоплоту

Після посадки живоплоту важливо не обрізати його перший час. На другий рік молоду садову огорожу можна обрізати і надати їй бажаної форми. Основний пагін повинен залишатися неушкодженим, поки живопліт не досягне запланованої висоти. Всі інші пагони слід обрізати наполовину.

Правильна процедура обрізки живоплоту

Обріжте бічні однорічні пагони на дві третини і дайте основним пагонам вирости до бажаної висоти.

Якщо живопліт має неправильну форму або прогалини, допоможе лише радикальна обрізка. Але будьте обережні: хвойні рослини не проростуть знову після того, як їх обрізати. Тому навіть при регулярній обрізці не варто зрізати гілки до старої деревини хвойних дерев. Тільки тис добре справляється з грубою обрізкою.

Техніка стрижки живоплоту середньої висоти за допомогою мотоножиць

Бокова, вертикальна стрижка живоплоту: за допомогою плавних рухів і використання обох сторін ножа, живопліт спочатку підстригається вертикально збоку.

Обрізка верхньої частини живоплоту: під час підстригання верхньої частини живоплоту ножову траверсу налаштовують горизонтально під кутом від нуля до десяти градусів. Зніміть обрізки з живоплоту серповидними рухами.

Живопліт трапецієвидної форми

У живоплотах трапецієподібна форма - широка внизу, вузька вгорі - запобігає загущенню нижніх гілок, оскільки таким чином всі пагони отримують достатньо світла. Крім того, зменшується снігове навантаження взимку, оскільки, з одного боку, менше снігу накопичується на верхівці, а з іншого боку, сніг може краще сходити.

Вибір форми для живоплоту

Деякі власники садових ділянок хочуть надати кущам, а також живоплотам красиву форму.

За допомогою картонного шаблону або натягнутої мотузки можна створити правильний топіарій.

Щільний живопліт: як усунути недоліки

Часто існує просте рішення для усунення дефектів живоплоту: забезпечення достатньої кількості світла. Невеликі прогалини швидко закриваються, якщо на них потрапляє достатньо сонця. Тому видаліть сусідні гілки або інші джерела тіні, щоб забезпечити достатню освітленість у прогалинах. Будьте обережні з живоплотом з туї, оскільки вона не прощає глибоких проміжків у деревині.

Більші прогалини зникають, якщо вивести сусідні пагони вздовж прямої палиці або бамбукової жердини над відкритим простором. Підв'яжіть пагони живоплоту до тростини.

Після стрижки живоплоту не забудьте прибрати обрізки. Якщо залишити обрізки на газоні, вони перешкоджатимуть його росту і можуть призвести до появи прогалин.

Найкраще підмітати зелену поросль віником або видаляти її за допомогою акумуляторної повітродувки, наприклад, STIHL BGA 60. Крім того, перед стрижкою живоплоту можна розстелити текстильну підкладку, наприклад, старе простирадло, щоб зібрати зрізані зелені гілки. Особливо для живоплотів з дуже дрібним листям, наприклад, самшиту, це економить багато роботи, оскільки зрізані гілки можна легко зібрати та утилізувати.