САМОСТІЙНЕ ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА ДОГЛЯД ЗА МОТОПИЛОЮ
Під час роботи мотопили зазнають значних навантажень. Належне технічне обслуговування забезпечує високу продуктивність і тривалий термін служби. Дізнайтесь більше про прості кроки для самостійного регулярного догляду за Вашою мотопилою STIHL.
ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ МОТОПИЛИ ПРОВОДИТЬСЯ ЧЕРЕЗ РІЗНІ ПРОМІЖКИ ЧАСУ.
Для того, щоб ваша мотопила завжди забезпечувала оптимальну продуктивність пиляння та мала тривалий термін служби, ми рекомендуємо проводити технічне обслуговування або чищення пристрою до та після кожного використання. Існують також додаткові заходи з технічного обслуговування, які необхідно проводити через певні проміжки часу. Детальну інформацію про всі заходи та інтервали технічного обслуговування можна знайти в інструкції з експлуатації вашої машини. Якщо у Вас виникли запитання, Ви можете звернутися за консультацією до офіційного дилера STIHL.
Технічне обслуговування до і після кожного використання
- Перед початком роботи мотопилою переконайтеся, що вона знаходиться в справному стані. Для цього проведіть візуальний огляд: чи не пошкоджені мотопила та елементи керування? Чи правильно закріплені шина, ланцюг, уловлювач ланцюга та інші деталі оснащення?
- Перевірте важіль газу, фіксатор важеля газу, стартовий важіль, вимикач стоп, комбінований важіль (залежно від комплектації).
- Перевірте справність гальма ланцюга.
- Перевірте стан ланцюга (стан заточування і натяжіння ланцюга) і напрямної шини.
- Чи в порядку змащування ланцюга?
- Переконайтеся, що кришки паливного і мастильного баків закриті.
- З мотопили не повинно витікати паливо.
- Після роботи почистіть мотопилу та видаліть стружку і пил.
Регулярне технічне обслуговування
- Регулярно очищайте напрямну шину (зону кінцевої зірочки, мастильні отвори, паз шини), кришку ланцюгової зірочки, ребра циліндра, а також внутрішню частину кришки і кришку фільтра.
- Ми рекомендуємо повертати направляючу шину після кожної заміни ланцюга або заточування ланцюга і, за необхідності, видаляти задирки.
- Після встановлення нового ланцюга перевіряйте натяг ланцюга після обкатки і ніколи не працюйте без змащення ланцюга.
Навіщо потрібно чистити мотопилу?
Якщо ви хочете належним чином доглядати за своєю мотопилою, ви повинні чистити її після кожного використання. Зокрема, забруднення смолою в поєднанні з тирсою та мастилом для ланцюга може стати справжнім випробуванням. Чим старіше забруднення смолою, тим стійкішим воно стає - в корпусі, на шині або на ведучій зірочці. Ми рекомендуємо видаляти всі сліди смоли з шини та корпусу якнайшвидше. Для очищення бензопили підходить універсальний очищувач STIHL.
ГОЛОВНЕ ПРО ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ, АКУМУЛЯТОРНИХ ТА БЕНЗИНОВИХ МОТОПИЛ
Догляд та очищення електричної мотопили
Електричні мотопили простіші за конструкцією, ніж бензинові, і тому вимагають меншої кількості кроків. Найважливішими етапами є наступні:
- Видалення стружки та пилу (щіткою, м'якою щіткою або засобом для видалення смоли STIHL).
- Очищення зони ланцюгової зірочки вологою ганчіркою або засобом для видалення смоли STIHL.
- Очищення паза шини
- Видалення задирок, що утворилися на пазу шини
- Очищення вентиляційних отворів щіткою
Спеціальний інструмент STIHL допоможе усунути нерівності та задирки на шині, а також очистити її від забруднення.
Догляд та очищення акумуляторної мотопили
Додатково до вищезазначених заходів, ми рекомендуємо виконати наступні робочі етапи для догляду за акумуляторною ланцюговою пилкою:
- Видаліть сторонні предмети з відсіку для батареї та протріть відсік для батареї вологою ганчіркою.
- Очистіть електричні контакти в батарейному відсіку щіткою або м'якою щіткою.
Догляд та очищення бензинової мотопили
Тут існують додаткові сервісні кроки:
- Переконайтеся, що паливний бак і бак для ланцюгового мастила герметичні і що паливо або ланцюгове мастило не витікає.
- Регулярне очищення повітряного фільтра та корпусу повітряного фільтра
- Регулярний контроль свічки запалювання на предмет зносу та видалення нагару
Важливо знати: Регулярне профілактичне обслуговування та чищення мотопили забезпечує її безперебійну роботу, що сприяє безпечному виконанню робіт. Брудні повітряні фільтри та свічки запалювання можуть знизити продуктивність, прискорити знос і, на пізніх стадіях, призвести до труднощів запуску та втрати потужності. Якщо ви помітили будь-які дефекти, зверніться до офіційного дилера STIHL у вашому регіоні.
ПІДСУМОК: ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЛАНЦЮГОВИХ ПИЛОК
- Мотопили потребують регулярного технічного обслуговування. Деякі заходи слід виконувати до і після використання, інші - через більш тривалі проміжки часу.
- Детальний огляд усіх заходів з технічного обслуговування та інтервалів між ними наведено в інструкції з експлуатації.
- Компанія STIHL рекомендує, щоб певні роботи з сервісного обслуговування виконувалися спеціалізованим дилером. Більш детальну інформацію про це ви знайдете в інструкції з експлуатації.
- Ваш спеціалізований дилер готовий відповісти на будь-які запитання щодо правильного догляду за мотопилою та за бажанням виконає для вас технічне обслуговування.
- Для того, щоб мотопила працювали на повну потужність протягом тривалого часу, окрім технічного обслуговування, важливе значення має правильне зберігання.